Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shetlandský pony

17. 8. 2007

ObrazekPůvod: Severní Skotsko, Shetlandské ostrovy

Hůlková výška: Maximální výška je 1,10 m. Shetlandští poníci menší než 86 cm patří do skupiny miniaturních shetlandských poníků.

Zbarvení: Zvarvení tchto poníků je velmi rozmanité. Nejčastěji se vyskytují černí a tmavě hnědí jedinci, ale běžné jsou i jiné barvy včetně strakáčů.

Charakteristika: Shetlandi jsou výjmeční přátelští a klidní. Jsou proto ideální pro děti jako první jezdečtí poníci. Navíc jsou tito poníci inteligentní a učenliví.

Exteriér: Shetlandský poník má velkou sílu. je to relativně nejsilnější plemeno, které dokáže utáhnout dvojnásobek své hmotnosti, což by se běžnému chladnokrevníkovi nikdy nepovedlo. Jeho síla se promítá ve stavbě těla. Hlava je malá s konkávním profilem. Uší jsou malé, oči bystré a nozdry široké. hřbet je krátký a silný tak jako končetiny. Hustá srst, bujná hříva a ocas dodávají shetlandovi vzhled velkého roztomilého plyšáka.

Možnosti využití: Shetlandský pony je všude ve světě oblíbený jako jezdecký kůň pro děti, ale je velmi schopný také v zápřeží.

Chody: Od tohoto malého koníka s krátkýma silnýma nohama nemůžeme očekávat zvláštní prostorné chody. Pohyby jsou rychlé,chody krátké a pravidelné.

Zajímavosti: Shetlandský poník je poměrně staré plemeno. Na Shetlandských ostrovech byly nalezeny pozůstatky těchto poníků, které pocházejí z období 500 let před n. l. Jsou to potomci tundrovného typu koní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář